Polecamy
metoda-tomatisa_1x1[6].jpg

Metoda Tomatisa to trening kształcenia uwagi słuchowej. Za pomocą odpowiednio filtrowanych dźwięków muzyki Mozarta i chorałów gregoriańskich stymulowane są ośrodki w korze mózgowej.

Polecamy
innowalk-pro_1x1[8].jpg

Innowalk jest wyjątkowym zmechanizowanym urządzeniem medycznym. Nie wymaga umiejętności samodzielnego stania oraz chodzenia. Sprzęt ten pozwala pacjentowi utrzymać pozycję pionową, daje możliwość powtarzającego się prawidłowego ruchu kroczenia, właściwe ustawienie i pełne obciążenie nóg, utrzymuje ruchomość stawów, stymuluje naprzemienność i uaktywnia wszystkie mięśnie niezbędne do chodzenia.

Subskrypcja

Wyszukiwarka

Terapia zajęciowa

Rehabilitacja » Terapia zajęciowa

Dzieci, które nie kwalifikują się na terapię zajęciową z elementami Peto, mają codziennie ćwiczenia motoryki małej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, ćwiczenia kontroli głowy, rozwijanie prawidłowych chwytów. Posiadamy także domek świetlny do terapii wzroku oraz małą ciemnie, w której terapeutki prowadzą stymulacje dotykowa, słuchowa i czuciową. Ponad to do ćwiczeń koordynacji wzrokowo- ruchowej oraz do stymulacji procesów poznawczych wykorzystujemy NEUROFORMĘ- program komputerowy do samodzielnych ćwiczeń ruchowych i poznawczych.

 
Facebook