Polecamy
metoda-tomatisa_1x1[6].jpg

Metoda Tomatisa to trening kształcenia uwagi słuchowej. Za pomocą odpowiednio filtrowanych dźwięków muzyki Mozarta i chorałów gregoriańskich stymulowane są ośrodki w korze mózgowej.

Polecamy
innowalk-pro_1x1[8].jpg

Innowalk jest wyjątkowym zmechanizowanym urządzeniem medycznym. Nie wymaga umiejętności samodzielnego stania oraz chodzenia. Sprzęt ten pozwala pacjentowi utrzymać pozycję pionową, daje możliwość powtarzającego się prawidłowego ruchu kroczenia, właściwe ustawienie i pełne obciążenie nóg, utrzymuje ruchomość stawów, stymuluje naprzemienność i uaktywnia wszystkie mięśnie niezbędne do chodzenia.

Subskrypcja

Wyszukiwarka

TERAPIA DŹWIĘKIEM

Galeria » Archiwum zdjeć » TERAPIA DŹWIĘKIEM

AKADEMIA DŹWIĘKU i WIBRACJI w BIOENERGOTERAPII Zastosowanie dźwięku w przywracaniu równowagi psychicznej i fizycznej znane jest ludzkości od wieków. W ostatnich latach, wraz ze wzrostem naszej świadomości, obserwuje się szczególnie duże zainteresowanie rozszerzającą się dziedziną dźwięko terapii przy zastosowaniu mis i gongów. Wiemy , że cała materia wibruje na poziomie różnych, swoich częstotliwości. Nauka udowodniła, ze fala akustyczna ma silne oddziaływanie na każdą materię, niezależnie od jej stanu skupienia. Niezwykle istotny jest również wpływ dźwięku na rozwój naszej świadomości. Okazuje się bowiem, ze jest to jedna z najdoskonalszych dróg wspomagających, a wręcz przyspieszających nasze wzrastanie w aspekcie psychicznym. Dźwięk zajmuje poczytne miejsce w terapiach psychologicznych dzieci autystycznych i nadpobudliwych. Muzykoterapia znana jest od wieków ze swojego oddziaływania na stan ludzkich emocji i umysłu. Gongi i misy tybetańskie wydają zróżnicowane dźwięki o różnych walorach terapeutycznych, prowadząc do harmonii organizmu na wszystkich poziomach. Wytwarzając silnie rezonujące dźwięki, wpływają na ciało, umysł i duszę poprzez spowalnianie przepływu fal mózgowych. Wibracje, na przemian drażniące i kojące, wysokie i niskie, uczestnicy seansu mogą odczuwać się w całym ciele w sposób subiektywny - od delikatnych wibracji po głębokie doznania natury fizycznej i emocjonalnej. Dźwięki wnikają w ciało powodując wibrację i ruch komórek, przez co każda komórka jest masowana. W rezultacie, wibracje powodują głębokie odprężenie psychiczne i fizyczne, silne pobudzenie i wyzwolenie potencjału twórczego uczestników. Jak wpływa na organizm: Terapia z wykorzystaniem mis i gongów jest skuteczną metodą relaksu. W osiągniętym dzięki wibracjom stanie odprężenia, usunięte zostają nagromadzone napięcia, blokady, lęki oraz uczucie niepewności, strach i stres. Masaż dźwiękiem przywraca organizmowi harmonię, wzmacnia witalność, odpręża i rozluźnia. Ponadto, w czasie seansu uruchomione zostają procesy oczyszczające w organizmie oraz jego wewnętrzne zdolności do samo uzdrawiania. Co więcej, dźwięk redukuje stres, zwalcza migreny, usuwa ból i pomaga w bezsenności. Uczestnicy seansów doświadczają głębokiego relaksu, odprężenia, ukojenia i oczyszczenia. Doznają wewnętrznego spokoju i równowagi psychofizycznej. Sesje grupowe i zajęcia indywidualne prowadzi Gong – Men Witold Jabłoński Licencjonowany masażysta dźwiękiem, bioenergoterapeuta. Wg autorskiej metody „Rezonans ze źródłem” gongmenwitold@gmail.com 602334118

 
Facebook