Polecamy
metoda-tomatisa_1x1[6].jpg

Metoda Tomatisa to trening kształcenia uwagi słuchowej. Za pomocą odpowiednio filtrowanych dźwięków muzyki Mozarta i chorałów gregoriańskich stymulowane są ośrodki w korze mózgowej.

Polecamy
innowalk-pro_1x1[8].jpg

Innowalk jest wyjątkowym zmechanizowanym urządzeniem medycznym. Nie wymaga umiejętności samodzielnego stania oraz chodzenia. Sprzęt ten pozwala pacjentowi utrzymać pozycję pionową, daje możliwość powtarzającego się prawidłowego ruchu kroczenia, właściwe ustawienie i pełne obciążenie nóg, utrzymuje ruchomość stawów, stymuluje naprzemienność i uaktywnia wszystkie mięśnie niezbędne do chodzenia.

Subskrypcja

Wyszukiwarka

Metoda TOMATISA

Rehabilitacja » Metoda TOMATISA


Metoda Tomatisa to trening kształcenia uwagi słuchowej. Za pomocą odpowiednio filtrowanych dźwięków muzyki Mozarta i chorałów gregoriańskich stymulowane są ośrodki w korze mózgowej. Dzięki terapii metodą Toamtisa, zmniejsza się napięcie mięśniowe, jest lepsza koordynacja ruchowa, zwiększona zostaje uwaga słuchowa oraz zauważa się poprawę stanów emocjonalnych.

Terapia metodą Tomatisa jest przeznaczona dla osób w różnym wieku, głównie ze schorzeniami typu:
- mózgowe porażenie dziecięce (MPD)
- wady genetyczne (np. zespół Downa)
- nadwrażliwość psychoruchowa (np. zespół Aspergera)
- Autyzm
- choroby metaboliczne
- opóźnienie psychoruchowe
- stany pourazowe

Zajęcia odbywają się codziennie( 12 x w turnusie) do 2 godziny dziennie. W przypadku epilepsji niezbędne jest zaświadczenie od lekarza o możliwości skorzystania z tej formy terapii.

Wszelkie pytania proszę kierować pod numerem telefonu: 502540338 p. Jolanta Pietruszka.

Facebook